Decyzja o wykluczeniu ziobrystów zapadła już poniedziałek. Reszta to teatr

Piątkowy komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości, na którym zdecydowano o losie Zbigniewa Ziobry, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego, i wcześniejsze ?przesłuchanie? zbuntowanych przez Karola Karskiego, to nic innego jak tylko polityczny teatr - czytamy na portalu Wpolityce.pl. W rzeczywistości o wyrzuceniu ziobrystów prezes PiS zdecydował już w poniedziałek.

Według portalu na kilka godzin przed kolejnymi obradami Komitetu Politycznego PiS, jego członkowie szykowali się na wielogodzinną nasiadówkę, której efektem miło być jedynie zawieszenia trzech europosłów. "Tymczasem niespodziewanie zwołany na 18 w piątkowy wieczór Komitet uwinął się z całą sprawą w dwie godziny" - zwracają uwagę autorzy artykułu.

Mariusz Kamiński nowym wiceszefem partii?

Przed obradami komitetu politycznego partii pojawiły się plotki, że Jarosław Kaczyński chce aby nowym wiceszefem partii został obecny rzecznik partii Adam Hofman. "Ale politycy bliscy prezesowi PiS prostowali: Hofman, dziś rzecznik partii obwiniany o błędy w kampanii, zna miejsce w szeregu, a wiceprezesem zostanie były szef CBA Mariusz Kamiński. Ma być nowym "szeryfem" w miejsce Ziobry, choć jego awans zapowiadano od dobrych kilku tygodni" - napisano na stronie portalu Wpolityce.pl .

DOSTĘP PREMIUM