SMS od polityka PO: Schetyna będzie wojewodą dolnośląskim

"Donald Tusk sprzed chwili: kieruję Schetynę na odpowiedni odcinek i powierzę mu stanowisko wojewody dolnośląskiego" - SMS o takiej treści dostał dziennikarz "Rzeczpospolitej". Autorem wiadomości była osoba z otoczenia Cezarego Grabarczyka, który walczy ze Schetyną o wpływy w PO. "Żart" polityka Platformy przedostał się do mediów.

Dowcip o nominacji Schetyny na wojewodę początkowo krążył wśród polityków PO. Szybko jednak wydostał się poza krąg działaczy partii. - Słyszałem, że premier Tusk potrzebuje mocnego człowieka na wojewodę dolnośląskiego - mówił trzy dni temu Jarosław Kalinowski w radiowej "Trójce". Zbigniew Girzyński z PiS, który też występował w programie, szybko sprostował te informacje.

SMS, który dostał dziennikarz "Rz" miał na celu zdeprecjonowanie Schetyny - sugeruje dziennik. Jego autor należy do polityków skupionych wokół ministra Grabarczyka, który toczy rywalizację ze Schetyną.

Samemu marszałkowi Sejmu też zdarzało się grać nieczysto w wewnątrzpartyjnych rozgrywkach - twierdzi informator "Rz.". W 2007 r. Schetyna miał sam ogłosić, że zostanie szefem MSWiA i wicepremierem. Donald Tusk, z którym był wówczas w dobrych stosunkach, nie miał wyjścia i powierzył mu te funkcje.

Nagie ukraińskie aktywistki kontra Berlusconi. Zatrzymane w Rzymie [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM