Tusk o planach nowego rządu: "Nikt nie powie, że robię za mało"

Exposé premiera będzie zawierać plan strukturalnych reform - miał zapowiedzieć na spotkaniu z klubem parlamentarnym PO Donald Tusk, dowiedział się nieoficjalnie "Wprost".

Na zeszłotygodniowym spotkaniu prezydium klubu Platformy ze strony Donalda Tuska padło kilka deklaracji odnośnie przyszłego rządu i exposé, które szef rządu wygłosi w grudniu. Według nieoficjalnych informacji "Wprost" premier zamierza ogłosić w nim, że Rada Ministrów obierze w następnej kadencji reformatorski kurs.

Jednak będą strukturalne reformy?

- Premier przyznał, że wszyscy ci, którzy do tej pory krytykowali go za to, że robi za mało, tym razem powinni być usatysfakcjonowani. Powiedział, że w swoim grudniowym exposé zapowie obranie przez rząd reformatorskiego kursu. Niestety nie zdradził żadnych szczegółów - relacjonował tygodnikowi jeden z uczestników spotkania.

W ten sposób potwierdzają się słowa Jarosława Gowina, który po zebraniu klubu mówił w Kotrwywiadzie RMF FM, że exposé premiera będzie "zaskoczeniem". - Wiążę z nim duże nadzieje. Możemy spodziewać się zapowiedzi zdecydowanych działań rządu - podkreślał.

Zobacz najbardziej wpływowych Polaków wg Wprost [ZDJĘCIA] >>>

DOSTĘP PREMIUM