Trzech ministrów z PSL "rządzi" anteną TVP Info

"Jeden minister z PSL pracował jak pięciu z Platformy Obywatelskiej - do tak sensacyjnych wniosków można dojść, analizując czas, jaki we wrześniu kontrolowana przez ludowców TVP Info poświęciła politykom z koalicji rządowej" - czytamy w najnowszym numerze tygodnika "Newsweek".

Tygodnik przypomina, że choć ludowcy kierują zaledwie trzema ministerstwami (resort pracy - Jolanta Fedak, resort rolnictwa - Marek Sawicki, resort gospodarki - Waldemar Pawlak, który jednocześnie pełni funkcję wicepremiera - red.), to i tak zasłużyli sobie na aż 8 godzin i 30 minut czasu antenowego we wrześniu, tuż przed wyborami. "Dla 14 pozostałych szefów resortów (rządzonych przez PO) przeznaczono skromne 7 godzin i 50 minut" - pisze "Newsweek".

Co ciekawe, kierownictwo TVP nie chwali się sukcesem medialnym polityków z PSL. Jeszcze miesiąc wcześniej dane dotyczące czasu poświęconego politykom na Woronicza można było z łatwością znaleźć na stronach WWW telewizji publicznej. Teraz, dane telemetryczne schowano w Biuletynie Informacji Publicznej.

Więcej w najnowszym wydaniu tygodnika "Newsweek" .

Zobacz najbardziej wpływowych Polaków wg Wprost [ZDJĘCIA] >>>

DOSTĘP PREMIUM