Agent Tomek zostanie bez emerytury, ale z wywiadownią gospodarczą

Agent Tomek pod koniec października dobrowolnie zrzekł się emerytury i, jak dowiedziało się Radio ZET, MSWiA pozytywnie rozpatrzyło jego wniosek. Nowo wybrany poseł PiS-u przestanie pobierać świadczenia emerytalne z początkiem grudnia. Nie znaczy to jednak, że Tomaszowi Kaczmarkowi pozostanie już tylko uposażenie poselskie. Były funkcjonariusz CBA dalej będzie mógł prowadzić swoją wywiadownię gospodarczą.

"Tomasz Kacznarek i Partnerzy" czyli wywiadownia agenta Tomka, według informacji zamieszczonych na jej stronie internetowej , oferuje usługi z zakresu "wywiadu gospodarczego", "ofensywnych metod pozyskiwania informacji" czy nawet "ekspertyz kryminalistycznych". Wszystkie zadania powierzone wywiadowni będą wykonywane przez "mobilny i niezwykle doświadczony zespół pracowników" przy zastosowaniu "najnowszych technologii oraz metod operacyjnych".

Według informacji z Biura Analiz Sejmowych mandat poselski nie przeszkadza Kaczmarkowi prowadzić działalności gospodarczej, jeśli tylko jego spółka nie korzysta z majątku państwowego i nie otrzymuje dotacji od władz samorządowych.

Nadal natomiast nie wiadomo, czy nowo wybrany poseł PiS-u będzie mógł jednocześnie pobierać wynagrodzenie zarówno poselskie jak i z tytułu prowadzenia działalności pozaparlamentarnej. Jak podaje Radio ZET, jeżeli Kaczmarek nie wykaże dochodów ze swojej pracy wywiadowczej, będzie mógł zatrzymać pełne uposażenie poselskie.

Zobacz najbardziej wpływowych Polaków wg Wprost [ZDJĘCIA] >>>

DOSTĘP PREMIUM