Kamiński: Występując z klubu PiS sami wykluczyli się z partii

- Zgodnie ze statutem, członkowie nowego klubu postawili się z automatu poza PiS - powiedział po wyjściu z posiedzenia klubu partii Mariusz Kamiński. Wyraził jednak nadzieję, że niektórzy z polityków opamiętają się i ?wrócą na łono PiS?.

- Utworzenie nowego klubu jasno pokazuje, że od początku intencją Zbigniewa Ziobry było rozbicie prawicy i utworzenie własnej formacji politycznej - powiedział Kamiński. Wyraził jednocześnie nadzieję, że "duża część koleżanek i kolegów z tego klubu zrozumie, że robi błąd i wróci na łono PiS".- Jeżeli będą szczere intencje widzę dla nich miejsce w PiS - powiedział.

Kamiński powiedział także, że "przynależność członków partii do klubu parlamentarnego PiS jest obowiązkowa". - Wychodząc i tworząc nowy klub złamali wszystkie dyscyplinarne paragrafy. Poszli droga PJN, biorąc hasło wyborcze PiS-u z 2005 r. - dodał.

- Założenie nowego klubu oznacza, że wszystkie deklaracje o jedności były nic nie warte - tak rzecznik PiS Adam Hofman komentuje informacje o utworzeniu nowego klubu przez polityków PiS związanych ze Zbigniewem Ziobrą. Zapowiedział, że ziobryści będą najpewniej usunięci. - Przestańcie się na to nabierać - mówił Hofman dziennikarzom.

Nowy klub Ziobrystów

Popierający Zbigniewa Ziobrę posłowie PiS stworzyli własny klub parlamentarny Solidarna Polska - powiedział na konferencji prasowej nowego klubu jego szef Arkadiusz Mularczyk. Wystąpił wraz z Ziobrą, Jackiem Kurskim, Tadeuszem Cymańskim i innymi ziobrystami.

Nowy klub "Solidarna Polska" ma być gestem solidarności wobec wyrzuconych z PiS europosłów: Ziobry, Cymańskiego i Kurskiego. Nowy klub tworzy 16 posłów m.in.: Mieczysław Golba, Beata Kempa, Patryk Jaki, Andrzej Dera, Arkadiusz Mularczyk.

Kempa, Wróbel, Mularczyk i inni. Zobacz, kto wszedł do klubu Solidarna Polska [ZDJĘCIA WSZYSTKICH CZŁONKÓW] >>>

DOSTĘP PREMIUM