Greenpeace w Sejmie z hasłem "Obiecaliście - Patrzymy"

Podczas odbywającej się dziś w Sejmie inauguracji nowej kadencji, aktywiści Greenpeace siedzący na balkonie wyświetlili na przedniej ścianie sali wizerunek oka z hasłem "Obiecaliście - Patrzymy".

"Projekcją tą Greenpeace przypomina posłom o ich przedwyborczych obietnicach związanych z ekologią oraz zaległych ustawach, które czekają na uchwalenie od lat" - czytamy w oświadczeniu ekologów.

"Pamiętamy, że obiecali działać"

Greenpeacowi chodzi przede wszystkim o "przedwyborcze deklaracje liderów największych partii związane z koniecznością zmian w systemie produkcji energii w Polsce, w kontekście zobowiązań unijnych i konieczności walki ze zmianami klimatu, uchwalenie ustawy o zmodyfikowanych genetycznie organizmach (GMO) i przyjęcie obywatelskiego projektu zmian w Ustawie o Ochronie Przyrody".

- Dla dobra nas wszystkich będzie dobrze jeśli politycy wezmą odpowiedzialność za własne słowa. Muszą to zrobić i nie traktować obywateli jak chore na demencję maszynki do oddawania głosów. Pamiętamy, że obiecali działać na rzecz rozwoju czystej i taniej energii. Będziemy im oraz ich wyborcom o tym przypominać - mówi Maciej Muskat, dyrektor polskiego Greenpeace.

Aktywizacja ekologów

To kolejna akcja Greenpeace w Polsce. Działacze postanowili wykorzystać kampanię wyborczą, by głosić swoje postulaty. Najpierw kobieta z transparentem pojawiła się na konwencji PO , na której ktoś z tłumu wyrwał jej baner, ale premier Donald Tusk kazał go oddać. Gdy działacze Greenpeace na linach zjechali podczas konwencji PiS , Jarosława Kaczyńskiego od razu zaprosił ich na kawę. Z zaproszenia skorzystali. Ekolodzy byli też u Waldemara Pawlaka z hasłem "Atom- nie tędy droga".

Pierwsze posiedzenie nowego Sejmu [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM