3 posłów PiS głosowało przeciw Kuchcińskiemu

Marka Kuchcińskiego w głosowaniu na marszałka Sejmu nie poparło nieoczekiwanie 3 posłów PiS: Antoni Macierewicz, Elżbieta Kruk oraz Michał Jach. Doszło najpewniej do pomyłki.

Sa znane już szczegółowe wyniki głosowanie na marszałka Sejmu. O to stanowisko ubiegali się: była minister zdrowia Ewa Kopacz z PO oraz były wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński z PiS.

Ewę Kopacz poparli wszyscy posłowie PO, PSL, SLD i Ruchu Palikota - w sumie 300 parlamentarzystów. Z kolei Kuchcińskiego klub PiS oraz klub Solidarna Polska, stworzony przez rozłamowców z partii Jarosława Kaczyńskiego. W sumie było ich 150.

Jednak trzech posłów PiS: Antoni Macierewicz, Elżbieta Kruk oraz Michał Jach głosowało przeciw Kuchcińskiemu. Nie jest to raczej żadna prowokacja, czy pokaz, ale najprawdopodobniej efekt pomyłki.

Sejm wybrał dziś też 4 wicemarszałków Sejmu. Zostali wybrani: Cezary Grabarczyk z PO, Marek Kuchciński z PiS, Eugeniusz Grzeszczak z PSL, Jerzy Wenderlich z SLD. Wanda Nowicka z Ruchu Palikota nie uzyskała bezwzględnej liczby głosów.

Pierwsze posiedzenie nowego Sejmu [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM