Kaczyński sugeruje, że to jego, a nie Ziobrę, popiera o. Rydzyk

Wszyscy zastanawiają się, kogo poprze o. Rydzyk - Zbigniewa Ziobrę czy Jarosława Kaczyńskiego. Dziś w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" Jarosław Kaczyński mówił, że rozmawiał z o. Rydzykiem i że decyzje duchownego "będą służyły zwycięstwu".

- Rozmawiałem z o. Rydzykiem i ta rozmowa potwierdziła moje, dawno ukształtowane przekonanie co do postawy Ojca Dyrektora - mówił Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" . Stwierdził też, że "decyzje Ojca Dyrektora na pewno będą racjonalne - będą służyć zwycięstwu w przyszłych wyborach". Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie dopowiedział, co prawda, czyjemu zwycięstwu będą służyć, ale jego wypowiedzi sugerują, że liczy na poparcie o. Rydzyka i środowisk Radia Maryja.

Samo ojciec Rydzyk oświadczył dwa dni temu na antenie swojego radia, że nie zamierza angażować się po żadnej stronie konfliktu w PiS. - Dziękuję Panu Bogu, że jest takie radio, w którym się dobijamy do prawdy, ja bym się bardzo bał stawać po jakiejkolwiek stronie. Tu nie należy wykluczać działania Złego . On wszystko będzie robił, żeby nas wyprowadzić w pole, diabeł zawsze dzielił - skomentował rozłam w PiS o. Tadeusz Rydzyk.

Co ze "złotym chłopcem"?

Z kolei "Polska The Times" kilka dni temu napisała, że za buntem Zbigniewa Ziobry stoi właśnie dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk, który zwątpił w Jarosława Kaczyńskiego i jego PiS. Z informacji, do których dotarła gazeta, wynika że szef Radia Maryja poparłby Ziobrę w starciu z prezesem PiS.

- Ziobro jako jedyny znaczący polityk PiS bawił na imieninach o. Rydzyka tydzień temu; wtedy miał uzyskać jego błogosławieństwo - twierdzi informator "Polski". Zbigniew Ziobro był częstym gościem Radia Maryja; o. Tadeusz zwykł mówić o nim "mój złoty chłopiec". Gazeta sugeruje, że poparcie o. Rydzyka mogło wpłynąć na to, że Ziobro odważył się zbuntować. Przypomina, że to właśnie "Naszemu Dziennikowi" b. minister sprawiedliwości udzielił wywiadu, w którym otwarcie skrytykował PiS i zażądał zmian.

Korea Płn. - pełne półki, bary, uśmiechnięci ludzie... [NOWE ZDJĘCIA AP] >>

DOSTĘP PREMIUM