Śmiałe plany Tuska? "Z PSL będziemy częściej głosować przeciwko sobie"

- W tej kadencji PO i PSL będą częściej głosować przeciwko sobie. Będziemy potrzebować głosów Ruchu Palikota i SLD - mówił Donald Tusk na środowym posiedzeniu klubu PO. W planach są głębokie reformy, m.in. zmiany w KRUS i systemie emerytur dla mundurowych - pisze ?Gazeta Wyborcza?.

Na razie nie wiadomo, jak duże będą zmiany w KRUS. Czy wygra koncepcja włączenia do powszechnego systemu ubezpieczeń wszystkich rolników, czy tylko tych najbogatszych. Może też się skończyć na zmianach zupełnie kosmetycznych, a związanych z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego - zauważa "GW". Trybunał uznał, że fundowanie przez państwo opieki zdrowotnej wszystkim rolnikom jest niezgodne z konstytucja. Sejm musi ten problem rozwiązać jak najszybciej.

Planowana jest też reforma emerytur mundurowych. Na środowym spotkaniu premier wspomniał również o uproszczeniu prawa dla przedsiębiorców. - Polacy oczekują od nas reform i nie możemy ich zawieść - mówi "Gazecie Wyborczej" poseł PO Jarosław Gowin. Ale część jego kolegów i koleżanek zachowuje sceptycyzm. Zdaniem jednego z ważnych polityków Platformy, może okazać się, że "z wielkich reform nici".

Cały artykuł przeczytasz w dzisiejszej Gazecie Wyborczej

DOSTĘP PREMIUM