Jarosław Kaczyński może zignorować odwołania Ziobry, Kurskiego i Cymańskiego

Prezes Jarosław Kaczyński może wcale nie odpowiedzieć na odwołania od decyzji o wykluczeniu Ziobry, Cymańskiego i Kurskiego z Prawa i Sprawiedliwości - przyznaje w rozmowie z TOK FM Arkadiusz Mularczyk, szef nowo powstałego klubu parlamentarnego Solidarna Polska

Póki co jednak, nie ma formalnej decyzji także w sprawie rozłamowców z Prawa i Sprawiedliwości. Siedemnastu parlamentarzystów założyło własny klub, niezależny od władz PiS-u.

Mularczyk nie chciał odpowiedzieć na pytanie czy powstanie nowa partia. - Na pewno klub Solidarna Polska będzie jeszcze silniejsząi skuteczniejszą opozycja niż klub Prawa i Sprawiedliwości w parlamencie - kwituje rozmowę z TOK FM.

Eurodeputowani Cymański, Ziobro i Kurski zostali wyrzuceni z Prawa i Sprawiedliwości po publicznej krytyce wewnętrznej polityki partii. Według władz PiS, także politycy, którzy wystąpili z klubu parlamentarnego i stanęli murem za wydalonymi, nie mają prawa być członkami Prawa i Sprawiedliwości. Mówi o tym statut partii i regulamin klubu parlamentarnego.

DOSTĘP PREMIUM