Nowicka: Gowin i Niesiołowski nie różnią się od fanatyków religijnych

- Jarosław Gowin to znany świętoszek powiązany z Opus Dei, a Stefan Niesiołowski jest gotów poświęcić życie kobiet z powodów ideologicznych - powiedziała Wanda Nowicka w wywiadzie dla "Newsweeka". Posłanka Ruchu Palikota zarzuca konserwatywnym politykom PO, że "nie różnią się w poglądach od fanatyków religijnych".

- Fakt, że osoba o moich poglądach została marszałkinią sejmu, jest odbierany przez fanatyków religijnych jako ich porażka. Teraz próbują to odwojować, wykorzystując niegodne środki - stwierdziła Nowicka.

"Niesiołowski to wierny sługa Kościoła, a Gowin jest w Opus Dei"

- Niesiołowski uważa, że ma nade mną moralną wyższość, choć głosował za ustawą, która może narażać kobietę na utratę życia. Jaki mandat moralny ma osoba, która bez zmrużenia oka może poświęcić życie kobiet z powodów ideologicznych? - pytała wicemarszałek.

- Żyjemy w kraju, w którym rządzi Kościół, którego pan Niesiołowski jest wiernym sługą. W innym kraju musiałby się miarkować - podsumowała.

Nowicka krytykowała też postawę Gowina. - Przecież to znany świętoszek powiązany z Opus Dei. A to jest bardzo radykalne skrzydło Kościoła katolickiego - mówiła. - Nie okazuje publicznie fanatyzmu, jak, dajmy na to, poseł Niesiołowski, ale moim zdaniem nie różni się w poglądach od fanatyków religijnych - podsumowała.

"Nie zgadzam się z moim synem, mam w rodzinie ofiary katyńskie"

Posłanka odniosła się też do zarzutów, jakie padały pod adresem jej syna, który nazwał zbrodnię katyńską "likwidacją darmozjadów":- Moi synowie są dorosłymi autonomicznymi ludźmi. Chcę być rozliczana z tego, czym ja się zajmuję i prosiłabym, żeby nie mieszać w wojnę przeciwko mnie rodziny.

- To, że jesteśmy rodziną, nie znaczy, że podzielamy nawzajem swoje poglądy. Mam inny pogląd na zbrodnię katyńską. W mojej rodzinie też są ofiary katyńskie. Jednak nawet, jeśli się [z synami - red.] nie zgadzam, to jestem ich matką. A dzieci akceptuje się bez względu na ich przekonania - dodała.

Znani na marszach 11 listopada [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM