Bury: Pawlak zna już wszystkie nazwiska przyszłego rządu

- Koalicjanci są dogadani już w 70 proc., a Waldemar Pawlak zna już wszystkie nazwiska kandydatów na ministrów - mówił w RMF FM szef klubu PSL Jan Bury. Ujawnił też, że do zaprzysiężenia rządu dojdzie w piątek o godzinie 10, a w południe premier wygłosi expose.

Jan Bury o expose premiera: Wiek emerytalny 2-3 lata w górę, ulga rodzinna nie dla każdego

- PO nie wypowiedziała starej umowy koalicyjnej, więc ta wciąż obowiązuje. Romanse są dopuszczalne, nawet w małżeństwie, raz dwa można wykorzystać skok w bok, ale na dłuższą metę to nie ma sensu - mówi o lojalności w koalicji PO-PSL.

Dodał, że koalincjani porozumieli się już w większości kwestii, premier Pawlak zna już wszystkie nazwiska kandydatów na ministrów.

Pytany o treść expose Jan Bury mówił, że "premier ma świadomość, że potrzebne są reformy" - Na pewno będą propozycje różnych zmian w kwestiach podatkowych, społecznych i socjalnych. Myślę, że one są potrzebne Polsce i świadomość tego jest także wśród wyborców - mówił szef klubu PSL.

- Musimy zrobić bardzo rzetelny przegląd całej polityki społecznej - powiedział Bury. Dodał minster Rostowski rozważa likwidację ulgi na dzieci, przynajmniej "takie przesunięcie akcentów, żeby dać ulgi rodzinom, które najbardziej tego potrzebują". Jak ujawnił Bury pełen plan reform premier Donald Tusk przedstawi w piątek w południe.

11 listopada na Waszych zdjęciach - zamieszki i demonstracje [GALERIA] >>

DOSTĘP PREMIUM