"Rz": Ziobryści założą partię. Program? Zbliżony do PiS-u...

PRZEGLĄD PRASY. Według informacji "Rzeczpospolitej" nowe ugrupowanie, założone przez Zbigniewa Ziobrę i jego otoczenie, może powstać jeszcze w listopadzie. Eksperci twierdzą, że nie będzie się niczym różniło od Prawa i Sprawiedliwości.

Jeden z "ziobrystów" mówił gazecie, że wkrótce podjęte zostaną kroki, które zmienią prawą stronę sceny politycznej. Jednak, według członka klubu "Solidarna Polska", część posłów woli poczekać do piątku, kiedy to Kaczyński nie cofnie decyzji o wyrzuceniu europosłów - Zbigniewa Ziobry, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego. Wówczas posłowie definitywnie rozstaną się z partią.

Z informacji gazety wynika, że program nowej partii będzie zbliżony do postulatów Prawa i Sprawiedliwości - wsparcie dla rodzin i ochrony najuboższych. Od partii Kaczyńskiego - czytamy w "Rzeczpospolitej" - różnić nowe ugrupowanie ma stosunek do gospodarki. Klub "Solidarna Polska" zapowiada, że będzie dążyć do ograniczenia władzy urzędników, zmniejszenia liczby koncesji i odbiurokratyzowania państwa.

Niewdzięczne Zawody. Czy można polubić kanara? [WIDEO]>>>

DOSTĘP PREMIUM