Ziobryści chcą kary: "Krytyka Polityczna to przechowalnia niemieckich bandytów".

Ziobryści z Solidarnej Polski napisali list do ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego z żądaniem pozbawienia Krytyki Politycznej pieniędzy ze Skarbu Państwa. W tym roku instytucja dostała 140 tysięcy złotych od Instytutu Książki. Ziobrystom nie podoba się, że to do lokalu Krytyki uciekali 11.11 niemieccy antyfaszyści.

- Krytyka Polityczna jest znana ostatnio jako przechowalnia niemieckich bandytów i chuliganów oraz bagażownia dla kijów i kastetów, których działanie miało być skierowane na polskie mundury, polskich obywateli - mówił poseł Solidarnej Polski Patryk Jaki. - Wyrażamy nadzieję, że Donald Tusk w 2012 roku nie będzie "sponsorował" innych składów broni w Polsce - dodał.

Solidarna z PiS-em

- My jako obywatele nie możemy się zgodzić na to, że z naszych podatków finansowana jest organizacja, która stanowi zalążek, czy miejsce spotkań lewackich ekstremistów, których celem jest niszczenie polskiej tradycji, historii i świąt narodowych - mówił szef Solidarnej Polski Arkadiusz Mularczyk. Secesjoniści mają w tej sprawie podobne zdanie co PiS. Warszawscy radni Prawa i Sprawiedliwości prześwietlają także dotacje jakie Krytyka Polityczna dostała od miasta.

Jak to było 11.11

W piątek grupa antyfaszystów z Niemiec po przepychance z rekonstruktorami w strojach napoleońskich , uciekając przed policją schroniła się w kawiarni Nowy Wspaniały Świat. Stamtąd wyprowadzili ją policjanci a grupa trafiła do aresztu. Policja znalazła w lokalu kilkadziesiąt pałek i kastet . Przedstawiciele Krytyki Politycznej zapewniają, że broń należała do Niemców. Burmistrz Śródmieścia Wojciech Bartelski zapowiedział podczas poniedziałkowej sesji rady miasta, że zwróci się o informacje dotyczące piątkowych zajść do policji, straży miejskiej, najemców lokalu oraz osób, które zostały tego dnia zaatakowane na ul. Nowy Świat. - Kiedy otrzymamy oficjalne wyjaśnienia na piśmie, wówczas rozważymy dalsze kroki, ale na dziś tematu nie ma w świetle prawa - dodał.

DOSTĘP PREMIUM