Gowin ministrem! Radcowie prawni i adwokaci: Przeholował

Jarosława Gowina - nowego ministra sprawiedliwości - jeszcze pół roku temu środowisko prawnicze chciało pozwać do sądu. Radców prawnych i adwokatów zbulwersowała wypowiedź posła na Facebooku.

Poseł PO Jarosław Gowin został ministrem sprawiedliwości. Środowisko prawnicze nie kryje zaskoczenia i niezadowolenia.

Radcowie prawni: Gowin przeholował

Radcowie prawni i adwokaci planowali złożyć pozew przeciwko Gowinowi za jego słowa na Facebooku o proteście środowiska prawniczego. Prawnicy sprzeciwiali się niektórym zapisom w ustawie o egzaminach prawniczych. Konkretnie tym, które miały ułatwić wykonywanie zawodu radcy absolwentom prawa. Prezes naczelnej rady radców prawnych Maciej Bobrowicz mówił wtedy reporterowi TOK FM Michałowi Janczurze, że poseł Gowin "przeholował". - Poseł Gowin umieścił taka wypowiedź, że idea umieszczona w proteście prokuratur służy do przykrywania złodziejstwa i oszustwa - mówił Bobrowicz.

Nowy rząd Tuska. Zostaje Sikorski, Rostowski, Pawlak. Kto nowy?

Wpis usunięty, ale niesmak pozostał

Do protestu włączyła się wtedy także naczelna rada adwokacka. Prawnicy wysłali listy do marszałka sejmu, w których apelowali by słowami Gowina zajęła się komisja etyki poselskiej. Do takiego postępowania, ani do procesu nie doszło. Poseł Gowin usunął wpis, ale w środowisku prawniczym niesmak pozostał.

Prawnik dzwoni do TOK FM

Po tym, jak opublikowaliśmy informację, że Jarosałw Gowin może zastąpić Krzysztofa Kwiatkowskiego, dostaliśmy wiele telofonów. Do Radia TOK FM dzwonili m.in. prawnicy. - Byliśmy i jesteśmy dumni jako prawnicy z osoby pana Krzysztofa Kwiatkowskiego, z jego dokonań i starań. Jesteśmy zbulwersowani tą zmianą. Mam wrażenie, że jest to bardzo niepoprawny żart, zupełnie niepotrzebny i przeczący dotychczasowym dokonaniom rządu, które mają sensowny charakter. Apeluję do premiera Tuska o rozsądek w tej kwestii - nawoływał prawnik, słuchacz TOK FM.

Znani na marszach 11 listopada [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM