"Expose premiera będzie skierowane do agencji ratingowych, nie wyborców" - prof. Domański

Socjolog Polskiej Akademii Nauk profesor Henryk Domański uważa, że expose premiera będzie bardziej skierowane do zagranicznych inwestorów i agencji ratingowych niż do wyborców. Jego zdaniem możemy się też spodziewać zapowiedzi głębokich reform.

W samo południe w Sejmie Donald Tusk ma przedstawić plan działania nowego rządu.

Zdaniem prof. Henryka Domańskiego w czasach kryzysu w expose premier najwięcej obietnic będzie składać inwestorom z rynków zagranicznych. Jego zdaniem premier będzie się przede wszystkim starał, by wynik tego expose nie obniżył ocen przyznawanych przez agencje ratingowe Polsce. - Szef rządu zapowie zrealizowanie koniecznych reform przy równoczesnym nie spowalnianiu wzrostu gospodarczego - przekonuje socjolog. Domański dodaje, że expose nie jest po to, by je realizować, lecz ma charakter propagandowy.

Socjolog Polskiej Akademii Nauk zwraca uwagę, że w swym wystąpieniu premier może zapowiedzieć głębokie reformy, gdyż najbliższe wybory dopiero za 3 lata.

Donald Tusk zdradzać szczegółów swojego expose do tej pory nie chciał. Powiedział jedynie, że informacje pojawiające się w mediach o tym, co się w wystąpieniu znajdzie, nie do końca są prawdziwe. Zamierza mówić krócej niż cztery lata temu. Wtedy expose trwało ponad trzy godziny.

Kto nie wszedł do rządu Tuska? Galeria odrzuconych>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM