Tusk: Przyrzekamy ciężką pracę i gotowość do podjęcia wyzwań

- Zdajemy sobie sprawę, że w tych trudnych czasach Polscy będą oczekiwali od nowego rządu odwagi, determinacji i skrajnej bezinteresowności - powiedział premier Donald Tusk w czasie uroczystości zaprzysiężenie nowego rządu w Pałacu Prezydenckim.

- To wielkie szczęście, wielkie wzruszenie, służyć własnej ojczyźnie, szczególnie kiedy ta służba jest wsparta głosami milionów ludzi - zaczął Donald Tusk. - Chcę powiedzieć w imieniu własnym i w imieniu nowego rządu, że ten serdeczny patronat Polaków nad naszymi staraniami, żeby Polska była coraz silniejsza, bezpieczniejsza, ten patronat jest też dla nas wielkim zobowiązaniem - dodał.

Nowy rząd Tuska. Premier przyrzeka prezydentowi ciężką pracę

"Najbliższe cztery lata to czas największej próby"

Premier powiedział, że cały rząd "zdaje sobie sprawę, że w tych trudnych czasach Polscy będą oczekiwali odwagi, determinacji i skrajnej bezinteresowności". Donald Tusk podziękował społeczeństwu, prezydentowi, oraz obecnym w Pałacu Prezydenckim Tadeuszowi Mazowieckiemu i Władysławowi Bartoszewskiemu za "serdeczny patronat dla dobrych spraw".

Tusk obiecał wszystkim Polakom "bardzo ciężką pracę, odważne decyzje i gotowość do podjęcia największych wyzwań" - Najbliższe cztery lata to czas największej próby. Jestem przekonany, panie prezydencie, że z pana pomocą damy radę - zakończył premier.

Nowy rząd to tak jak w poprzedniej kadencji koalicja PO-PSL. W jego skład wchodzi 20 osób, w tym premier i 19 ministrów, z czego 18 konstytucyjnych.

Nowy rząd Donalda Tuska [ZDJĘCIA MINISTRÓW] >>

DOSTĘP PREMIUM