Ziobro: Ruszamy w Polskę. Od jutra kluby Solidarnej Polski w całym kraju

- Już jutro ruszamy w Polskę, chcemy spotkać się z naszymi wyborcami, porozmawiać. Potem przedstawimy szczegółowy plan naszego działania - zapowiedział Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej Solidarnej Polski. Od wczoraj Kurski, Ziobro i Cymański nie są już członkami PiS, a dziś upłynął termin dla 18 zioborystów na powrót do klubu PiS.

Posłowie tworzący klub parlamentarny Solidarna Polska przystępują do natychmiastowego działania. Zapowiadają, że już od jutra "ruszają w Polskę", deklarują, że chcą rozmawiać wyborcami i na tej podstawie skonstruować plan dalszego działania. - Zapowiadamy jednocześnie, że od jutra będziemy zakładać kluby Solidarnej Polski w całym kraju - powiedział, zapraszając na spotkania Zbigniew Ziobro.

- Dzisiejszy dzień to dzień triumfu władzy Donalda Tuska. To zwycięstwo było możliwe, bo polska prawica przegrała 6 wybory z rzędu - powiedział Jacek Kurski, komentując udzielenie przez Sejm wotum zaufania nowemu rządowi. - W dniu triumfu PO, polska opozycja zajęła się usunięciem posłów, którzy chcieli reform - powiedział.

Do dziś posłowie-ziobryści mieli czas wrócić do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Zamknięcie obrad było terminem ultimatum, jakie posłom Solidarnej Polski postawił PiS. Nie wrócili do klubu, tym samym 18 parlamentarzystów, który weszli do klubu parlamentarnego Solidarna Polska, zostało usuniętych z partii.

Wczoraj sąd koleżeński Prawa i Sprawiedliwości usunął ostatecznie z szeregów PiS Jacka Kurskiego, Zbigniewa Ziobrę i Tadeusza Cymańskiego. - Mamy nową sytuację, musi nastąpić nowe otwarcie - powiedział Kurski.

DOSTĘP PREMIUM