Kłopotek: Nie dołożę kobietom 7 lat

Część opozycji nie zgadza się na zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Przeciwny jest nawet Eugeniusz Kłopotek z PSL. - Nie dołożę kobietom 7 lat - powiedział w TVN24.

Expose Donalda Tuska było głównym tematem programu TVN24 ''Kawa na ławę''. - Nie dołożę kobietom 7 lat pracy - zadeklarował Eugeniusz Kłopotek z PSL. Dodał, że zgadzał się ze wszystkimi tezami premiera wygłoszonymi do godz. 12.38, a potem już tylko z niektórymi.

Podobne zdanie miał Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski. On zgadza się na ewentualne wydłużenie wieku emerytalnego kobiet, ale chce, by mogły wybierać, czy tego chcą. - Uważam, że to powinno być prawo kobiet - stwierdził. Ryszard Kalisz skomentował tę zmianę jednym słowem: "skandal".

Na krytykę odpowiadał Adam Szejnfeld z PO. - Mamy 2011 rok, kiedy ma być wydłużenie do 67 roku życia? W 2040 roku. Kobiety średnio żyją 80 lat, a na emeryturę przechodzą średnio w wieku 52 lat - dowodził.

"Nie było wizji politycznej"

Politycy opozycji nieprzychylnie wypowiadali się o expose. - To nie było expose przywódcy tylko księgowego. To przemówienie nie było polityczne. Nie było wizji politycznej - recenzował Ryszard Kalisz.

Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota wskazał, że zabrakło zapowiedzi w dziedzinie polityki zagranicznej i energetyki. - Zabrakło wskazania, kiedy wstąpimy do strefy euro. Jesteśmy w unii trzeciej prędkości. Teraz jest najlepszy moment wejścia do strefy euro - przekonywał

''Nominacja Gowina to zwycięstwo Opus Dei. Akcenty prowatykańskie'' >>

Wiek emerytalny kobiet i mężczyzn powinien być zrównany?

DOSTĘP PREMIUM