Okradziono wiceszefową MSZ. Straciła "kartę dostępu"

Podsekretarz stanu w MSZ Beata Stelmach została okradziona w jednym z hoteli koło Rawy Mazowieckiej - dowiedziało się RMF FM. Włamanie miało najprawdopodobniej charakter czysto rabunkowy, ale ABW jednak sprawdza też inne możliwości.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zainteresowała się sprawą, bo jeden przedmiot, który zginął z sejfu wiceminister, to karta dostępu do systemu informatycznego resortu. Jej kradzież mogła oznaczać, że ktoś chciał się dostać do zasobów MSZ. Po przeszukaniu okolicy jednak kartę odnaleziono, złodzieje wyrzucili ją w trakcie ucieczki.

Rzecznik prokuratury okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania mówił RMF FM, że złodzieje weszli do pokoju wywarzając drzwi. Zabrali z niego cały sejf wraz z zawartością. Prokuratura twierdzi, że oprócz karty, ukradziono jedynie osobiste rzeczy Beaty Stelmach. Złodzieje próbowali też włamać się do innych pokoi hotelowych.

Ekonomistka MSZ

Beata Stelmach jest podsekretarzem stanu ds. globalnej polityki ekonomicznej, promocji i kultury. Odpowiada między innymi za globalne aspekty zagranicznej polityki ekonomicznej, za sprawy OECD, WTO, wymiar ekonomiczny systemu Narodów Zjednoczonych i G-20. Stalmach jest też odpowiedzialna za wspieranie promocji gospodarki polskiej i nadzoruje Departament Dyplomacji Ekonomicznej. Zajmuje się też koordynacją promocji Polski w świecie, a także za zagraniczną politykę informacyjną, kulturalną, naukową i oświatową.

DOSTĘP PREMIUM