Kurski: Solidarna Polska zaczyna tworzyć struktury partyjne

Solidarna Polska zaczyna objazd po Polsce w celu stworzenia struktur partyjnych - zapowiedział w Salonie Politycznym Trójki Jacek Kurski. Solidarna Polska to nazwa klubu poselskiego, w którego skład wchodzą byli posłowie PiS-u, solidaryzujący się z wykluczonymi ostatecznie z tej partii w piątek Zbigniewem Ziobrą, Tadeuszem Cymańskim i Jackiem Kurskim.

Jacek Kurski mówił w Salonie Politycznym Trójki, że działacze Solidarnej Polski chcą potwierdzić swoją intuicję, że w kraju jest miejsce na ugrupowanie prawicowe bez Jarosława Kaczyńskiego. Temu ma służyć objazd kraju.

Ponadto politycy Solidarnej Polski mają się spotkać z wieloma prawicowymi środowiskami politycznymi. Jak powiedział europoseł, zainteresowanie nowym bytem politycznym, przerosło jego oczekiwania. Gość Trójki mówił, że nie pozwoli, by polska prawica przegrywała, a jego zdaniem jest skazana na porażki, jeśli na jej czele będzie nadal stał Jarosław Kaczyński.

Jacek Kurski powiedział, że na razie jego ugrupowanie nie ogłasza logo ani statutu, gdyż to by potwierdziło zarzuty prezesa PiS-u o tym, że rozłam w Prawie i Sprawiedliwości był przygotowywany jeszcze przed wyborami. Europoseł odparł też zarzut "grania na porażkę Lecha Kaczyńskiego" w wyborach prezydenckich 2010 roku, który prezes PiS sformułował w liście do szefów terenowych struktur PiS-u . Jacek Kurski mówił, że jeszcze na miesiąc przed katastrofą smoleńską Zbigniew Ziobro zwracał się o poparcie Lecha Kaczyńskiego.

Eurudeputowany mówił też, że chciał aktywnie uczestniczyć w ostatniej kampanii wyborczej, jednak jego pomysły zostały odrzucone przez sztab wyborczy PiS.

Mocne expose Tuska w Sejmie [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM