Minister Kaczyńskiego, doradcą Jarosława Gowina

Mirosław Barszcz - prawnik i minister budownictwa w rządzie PiS Jarosława Kaczyńskiego - został doradcą ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina - donosi ''Wprost''.

Mirosław Barszcz, zdaniem tygodnika, ma zajmować się deregulacją i usprawnieniem pracy sądów gospodarczych. Zbyt skomplikowane prawo oraz przewlekłość postępowań sądowych, to jedne z najważniejszych czynników ograniczających wolność gospodarczą w Polsce. Donald Tusk nominując Gowina powiedział, że te obszary będą jego głównym polem działania.

- To prawda, zostałem doradcą ministra - przyznaje Barszcz. - Wiem, że, jeśli chodzi o Ministerstwo Sprawiedliwości, to na pierwszy rzut oka deregulacja może się kojarzyć wyłącznie z działalnością sądownictwa, ale mam też inne pomysły. Jeśli minister je zaakceptuje, to przedstawi je sam - dodaje.

Za rządów PiS Mirosław Barszcz był wiceministrem finansów oraz ministrem budownictwa. Obecnie pracuje jako doradca różnych instytucji i organizacji. Był również współautorem programu gospodarczego partii Polska Jest Najważniejsza.

Oświadczenia majątkowe posłów - czego można się z nich dowiedzieć

DOSTĘP PREMIUM