Oleksy: Taka suma w tak krótkim czasie, ja nie dałbym rady

- Zebranie takiej sumy w tak krótkim czasie jest imponujące, ja nie dałbym rady - powiedział Józef Oleksy w RMF FM o kaucji wpłaconej za Gromosława C. Dodał, że zatrzymanie generała to ?wielkie nadszarpnięcie nazwiska i prestiżu?.

Józef Oleksy komentuje szybkie wpłacenie kaucji przez Gromosława Cz.

- Generał zawsze uchodził za człowieka wpływowego i niestroniącego od wywierania wpływów - mówił Oleksy. Dodał, że "od czasów PRL-u służby miały nimb wielkiej skuteczności. Kult ludzi ze służb, którzy przechodzą do biznesu, był naturalny". - Zatrzymanie generała to wielkie nadszarpnięcie nazwiska i prestiżu. Nawet jeżeli zostanie oczyszczony z zarzutów, to w polskiej obrzydliwej rzeczywistości, wyjaśnianie będzie prawie niesłyszalne - mówił.

Jednocześnie Oleksy nie krył zaskoczenia tempem w jakim generał C. był w stanie zebrać milion złotych, które wpłacić jako kaucję. - Ja nie dałbym rady zebrać takiej sumy w tak krótkim czasie - podsumował. Oleksy stwierdził, że pogłoski o tym, że generał C. tworzył PO "brzmią jak bajeczka". - Chyba, że jest jakieś trzecie dno tej sprawy - dodał Oleksy.

"Miller odzyskuje silę i wpływy"

Zapowiedział też, że kiedy Leszek Miller powie, że jest gotów objąć funkcję szefa SLD, "kontrkandydaci stracą animusz i się wycofają" - Miller odzyskuje siłę i wpływy - powiedział.

Dodał, że szkoda mu tylko, że "klub mały i partia bardzo rozbita wewnętrznie i za dużo tam spekulacji, rozczarowania i pretensji". - To się musi skończyć. Lewica powinna brać się za szeroką politykę - stwierdził.

Oleksy przekonywał, że dlatego tak ważne jest stworzenie "ruchu społecznej lewicy". - Nadchodzą czasy, w których, żeby sprostać kryzysowi, trzeba będzie dobrej alternatywy i dobrego przekonującego wizerunku partii lewicowej - mówił. Dodał, że trzeba zjednoczenia "z Palikotem, ale nie tylko".

Black Friday - Amerykanie ruszyli do sklepów >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM