Mucha dobierze się do Laty? Działacze: są nagrania potwierdzające korupcję [WIDEO]

Wieści o podejrzeniach korupcyjnych wobec prezesa PZPN Grzegorza Lato błyskawicznie dotarły do nowej szefowej resortu sportu Joanny Muchy. Minister zdecydowała się zmienić plan dnia i nie jechać na walne zgromadzenie PZPN. Następnie przekazała do CBA nagrania, które rzekomo obciążają Latę.

Mucha doniosła na Latę do CBA

"Zawracam z drogi na walne zgromadzenie PZPN. Każda nowa informacja dot podejrzeń korupcyjnych jest coraz bardziej niepokojąca. Zły początek" - napisała Joanna Mucha na Twitterze odwołując swój udział w zjeździe.

Są nagrania

O nagraniach i dokumentach rzekomo obciążających Grzegorza Latę poinformował dziś Kazimierz Greń, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. - Myślę, że sprawa dotyczy dość poważnych spraw, które mają podtekst bardzo, można powiedzieć, finansowy - mówił. Dokumenty, jak wyjaśniał Greń, dotyczą "budowy siedziby PZPN, jak również ekstranetu, działki pod siedzibę".

Film bardzo szybko trafił do internetu.

Mucha donosi na Latę

Minister Sportu osobiście przekazała CBA nagrania ujawnione przez działaczy PZPN. - Szef Biura rozmawiał na temat filmów z panią minister, która przekazała nam te nagrania. Teraz analizują je agenci CBA. Zaczęliśmy weryfikować informacje wynikające z tych filmów - powiedział Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA.

Dodał, że Biuro do sprawy "podchodzi w sposób profesjonalny, bez zbędnych emocji i sensacji".

Wniosek o usunięcie Laty odrzucony

Delegaci Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej złożyli wniosek o odwołanie Laty. Delegaci na zgromadzeniu PZPN odrzucili ten wniosek w głosowaniu.

The best of Grzegorz Lato - najciekawsze wypowiedzi prezesa ta.pl/WideoSeria/0,0.html?xx=10695881%26xxd=114927&f=https://bi.im-g.pl/im/&e=1&pid=embed_player_1" />

TOK FM PREMIUM