"Teraz łatwo te pieniądze wyprowadzić". Nowe nagrania potwierdzające korupcję w PZPN?

- Dobra, tutaj po pięć dych i koniec. Poszliśmy tej firmie na rękę. Masz teraz dobrze - masz mieszkanie, łatwo te pieniądze wprowadzić - to fragmenty kolejnych siedmiu nagrań, do których dotarło RMF FM. Mają one być dowodem na korupcję w PZPN. Wcześniej Kazimierz Greń opublikował film z rozmową Grzegorza Lato i Zdzisława Kręciny, która jego zdaniem dowodzi, że doszło do korupcji przy przetargu na budowę siedziby PZPN.

Na jednym z nagrań, do których dotarł reporter RMF FM, słychać rozmowę dwóch mężczyzn. No dobra, tutaj po pięć dych i koniec. Nie będziemy tutaj się - mówi jeden z rozmówców.

- Poszliśmy tej firmie tak na rękę, że teraz powinna coś tam wylać. Masz teraz dobrze, bo wiesz. masz teraz mieszkanie, łatwo te pieniądze wyprowadzić - mówi drugi. Marzyłem o takiej sytuacji - słyszy w odpowiedzi. W rozmowie pada tez nazwisko osoby prawdopodobnie związanej z PZPN.

Fragmenty, do których dotarł reporter RMF FM zostały nagrane prawdopodobnie w kawiarni w siedzibie związku. - Moim zdaniem panowie pokłócili się o pieniądze i ktoś kogoś nagrał - tłumaczył Bogdan Duraj.

Greń: Lato i Kręcina winni korupcji

Grzegorz Lato chce 1-3 bańki od kontraktu.

Pierwsze nagranie obciążające działaczy ujawnił dziś rano Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Kazimierz Greń. Przed rozpoczęciem walnego zgromadzenia PZPN Greń zaprezentował nagranie wideo z rozmową prezesa i sekretarza PZPN, która - jego zdaniem - dowodzi korupcji przy przetargu na budowę siedziby Związku.

Greń zarzuca Grzegorzowi Lacie i Zdzisławowi Kręcinie korupcję przy budowie siedziby PZPN. Minister sportu, Joanna Mucha po zapoznaniu się z nagraniami zgłosiła do prokuratora generalnego i ABW zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Mucha doniosła na Latę do CBA

Black Friday - Amerykanie ruszyli do sklepów >>

TOK FM PREMIUM