Niesiołowski o Michaliku: "Biskup jest krętacz. Chyba nie czytał Pisma Świętego"

- To jest kompromitacja, co robi ostatnio Jarosław Kaczyński. Trwa, jakiś serial wypowiedzi niebywałych, całkowicie bezmyślnych - powiedział w Radiu ZET Stefan Niesiołowski, komentując sprawę postulowanej przez PiS kary śmierci, przeciwko której wypowiedział się Benedykt XVI. Z kolei biskupa Michalika, który karę śmierci nazwał dopuszczalną polityk określił mianem ?krętacza?.

Niesiołowski o Michaliku: Biskup jest krętacz.

- Nie można porównywać ojca świętego do Kaczyńskiego. Benedykt XVI podobnie jak jego wielki poprzednik, wypowiedzieli się kilkakrotnie jednoznacznie przeciwko karze śmierci, nie ma tu żadnych wątpliwości - podkreślał Niesiołowski.

- Niedawno Benedykt XVI, nie przytoczę tego z pamięci, powiedział o karze śmierci, że łamie godność ludzką, i teraz to powtórzył. Sprawa jest rozstrzygnięta, tak jak nie ma powrotu do niewolnictwa, tortur i publicznych egzekucji, tak nie ma powrotu do kary śmierci - porównywał poseł PO.

"Biskup jest krętacz"

O słowach biskupa Michalika, który określił karę śmierci jako dopuszczalną na podstawie katechizmu, Stefan Niesiołowski powiedział: "To było krętactwo, no biskup jest krętacz. (...) Delikatnie mówią, biskup Michalik nie przeczytał tego fragmentu Pisma Świętego, gdzie jest napisane "oby mowa wasza była tak tak; nie nie, a co nadto jest, od Złego pochodzi" [Mt, 5,37 - przyp. red]."

"PiS przeciwko papieżowi"

- PiS jest wielokrotnie przeciwko, nie tylko Benedyktowi XVI, ale nauce ewangelii. Ewangelia opiera się na miłości i na prawdzie, a PiS kłamie i żeby dorwać się do władzy zrobi wszystko i powie wszystko. Urządzają te spektakle nienawiści z wykorzystaniem, pomiataniem i szarganiem krzyża, te tzw. miesięcznice, gdzie bije się i ubliża ludziom, którzy mają inne poglądy. To nie ma nic wspólnego z katolicyzmem - mówił.

"Biją na Krakowskim Przedmieściu"

Monika Olejnik zaprotestowała przeciwko określeniu, że PiS bije ludzi na Krakowskim Przedmieściu, na co b. marszałek odpowiedział - Tak, biją uczestnicy tych demonstracji, których Kaczyński popiera, do których przemawia "wytrwajcie", których jest wielkim przywódcą. On nic nie robi, żeby to przerwać, wręcz przeciwnie - mówi Niesiołowski.

Wielka feta na otwarcie A2. Zobacz kto uświetnił imprezę [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM