Kaczyński zapowiada Kartę Solidarnego Państwa

- Karta Solidarnego Państwa - powstanie takiego dokumentu zapowiada Jarosław Kaczyński. Jej główne założenia polegają na krytyce poszczególnych punktów expose Donalda Tuska.

Kaczyński jest zdecydowanie przeciw podwyższeniu wieku emerytalnego. Według prezesa porównywanie Polaków do zachodnich społeczeństw nie ma sensu.

- W Polsce żyją krócej niż tam o dobrych kilka lat, a po drugie badania wykazują, że stan zdrowia naszego społeczeństwa, zwłaszcza po pięćdziesiątce jest zdecydowanie gorszy - dodał.

Kaczyński zdecydowanie przeciwstawia się też obniżce rent, prywatyzacji służby zdrowia oraz likwidacji KRUS i wprowadzeniu w mniejszych gospodarstwach rachunkowości dochodowej.

"Pielęgniarka i stomatolog to minimum"

- To jest w gruncie rzeczy droga do wyzucia rolników z ziemi. To jest droga do rozpoczęcia procesu, którego efekt będzie taki: komornicy, urzędy skarbowe, ziemia jako jedyny majątek- mówił Kaczyński.

Kolejna kwestia to szkolnictwo. Szkoła powinna budować solidarność społeczną, szanować tradycję i państwo - wg Kaczyńskiego. Prezes PiS jest przeciwko szkole, która przygotowuje tylko do rozwiązywania testów. Uważa też, że w szkołach powinny być gabinety lekarskie. - Pielęgniarka i stomatolog - to jest minimum - mówił prezes PiS.

W dokumencie znajdzie się też postulat, by cała polityka tworzenia prawa była tworzona zgodnie z 217 art. Konstytucji, czyli artykułem , który mówi o ochronie rodziny.

20 urodziny Radia Maryja. Tysiące słuchaczy świętują w Toruniu>>

DOSTĘP PREMIUM