Palikot wynajmuje siedzibę SLD na Rozbrat

"Gazeta Wyborcza" dowiedziała się, że Ruch Palikota zamierza wynająć osiem pokoi na Rozbrat, gdzie przez lata znajdowała się główna siedziba SLD. W sobotę Sojusz wybierze swoje tymczasowe władze i wtedy będzie jasne, czy zacznie się dźwigać po historycznej wyborczej porażce, czy zacznie się przechodzenie do Ruchu Palikota - pisze "Gazeta".

Przed wyborami Sojusz sprzedał swój matecznik, ale nadal tam urzęduje. To właśnie SLD poinformował "Gazetę", że Palikot szuka pomieszczeń na Rozbrat.

Wiceszef Ruchu Palikota poseł Artur Dębski potwierdza, że jego partia zamierza zostać sąsiadem Sojuszu. Poseł Dębski umówił się na rozmowę w sprawie wynajmu z prywatnym właścicielem nieruchomości. - To symbol wart każdych pieniędzy - mówi Dębski.

Ruch Palikota chce zastąpić Sojusz na scenie politycznej. Dziś na 13.00 zapowiada konferencję. Temat: kolejne przejście z SLD.

A co w sobotę zrobi Sojusz? Według "Gazety" jeśli Leszek Miller zawalczy o przywództwo w SLD, wygra w cuglach. Bo w Sojuszu jest bezkonkurencyjny.

Sam Miller nie chciał dziś potwierdzić w TOK FM , czy będzie kandydował. Choć jeszcze niedawno wykluczał to.

Więcej o przedwyborczej atmosferze w SLD pisze "Gazeta Wyborcza"

"Pamiętam ją wspaniałą". Violetta Villas na zdjęciach

TOK FM PREMIUM