Wojciech Olejniczak na szefa SLD? "Chce kandydować"

Wojciech Olejniczak będzie kandydować na przewodniczącego SLD - podaje portal wPolityce.pl. Wybory na szefa Sojuszu odbędą się już w najbliższą sobotę. Olejniczak byłby jednym z najpoważniejszych kandydatów na to stanowisko.

Według rozmówców wPolityce.pl kwestia kandydatury Wojciecha Olejniczaka klarowała się od kilku tygodni. Eurodeputowany Sojuszu, który już raz pełnił funkcję przewodniczącego SLD, miał swój start w sobotnich wyborach omówić z Ryszardem Kaliszem.

- Po tym jak Ryszard Kalisz przegrał walkę o fotel szefa klubu, zdecydował nie kandydować, bo wtedy zaliczyłby jeszcze bardziej prestiżową porażkę. I w ten sposób oddał pole Wojciechowi Olejniczakowi, bo przecież obaj nie mogli kandydować - mówi anonimowo jeden z polityków Sojuszu.

Olejniczak w mediach ostatnio pojawiał się w kontekście swojego możliwego przejścia do Ruchu Palikota - podobnie zresztą jak jego partyjna koleżanka, Joanna Senyszyn, która również wyraziła chęć zostania szefową partii. Oboje są zwolennikami otwarcia SLD i zbliżenia z RP.

Politycy Sojuszu w sobotę będą wybierać swojego nowego przewodniczącego spośród niewielkiej grupy. Poza wspomnianymi europosłami - o ile informacje o Olejniczaku się potwierdzą - swój start w wyborach oficjalnie zapowiedzieli działacze raczej drugoligowi, Marek Balt i Artur Hebda. Nieoficjalnie z kolei mówi się o tym, że w szranki z nimi mogą stanąć także Leszek Miller i Grzegorz Napieralski.

Oficjalny spot stolicy na Euro 2012. Dlaczego oni latają nad Wisłą? >>

TOK FM PREMIUM