PiS spada, PO - w górę. Najnowszy sondaż "Gazety Wyborczej"

PiS spadł poniżej progu 20 proc. - pokazuje najnowszy sondaż TNS OBOP dla "Gazety Wyborczej". Traci na sporze o karę śmierci i nawoływaniu do obrony zagrożonej niepodległości - ocenia "Gazeta".

W sondażu "Gazety" prowadzi Platforma Obywatelska z 36-procentowym poparciem. W porównaniu z poprzednim notowaniem (sprzed dwóch tygodni) to wzrost o 2 pkt proc. Jednak miesiąc temu PO miała o 6 punktów procentowych więcej.

PiS jest drugie - ma 19 proc., a to oznacza spadek aż o 5 pkt proc. od poprzedniego badania. Na trzecim miejscu jest tym razem Ruch Palikota - 10 proc., 2 pkt proc. w górę.

- Kręcimy się wokół tych 10 proc. To i dobrze, bo nie tracimy poparcia, i źle, bo nie możemy zdobyć nowych wyborców, ale wierzę, że jeszcze nam się to uda - mówi rzecznik klubu RP Andrzej Rozenek. Spadek poparcia odnotował z kolei SLD - z 9 do 6 proc. Taki sam wynik ma PSL.

Kolejny słaby wynik uzyskali ziobryści - na Solidarną Polskę chce głosować tylko 2 proc. badanych, o 1 pkt proc. mniej niż dwa tygodnie temu.

Pod progiem wyborczym są jeszcze PJN, Nowa Prawica (po 1 proc.). 18 proc. wyborców nie wie, na kogo głosowaliby, gdyby wybory odbyły się teraz. Dwa tygodnie temu było ich 15 proc.

Więcej w Wyborczej.pl >>>

20 urodziny Radia Maryja. Tysiące słuchaczy świętują w Toruniu>>

TOK FM PREMIUM