30 posłów przegapiło głosowanie, nie polecą z premierem

- Na szczyt Europejskiej Partii Ludowej w Marsylii premier leci bez delegacji posłów PO. Wieczorem okazało się, że parlamentarzyści przegapili zmianę terminu głosowania na zjeździe - podało RMF FM.

Ważne głosowanie, w którym mieli wziąć udział odbyło się wczoraj - posłowie PO byli przekonani, że odbędzie się dziś. Trzydziestoosobowa delegacja jeszcze wieczorem chciała polecieć z Donaldem Tuskiem do Francji.

Jednak, kiedy do kancelarii premiera dotarła informacja, że posłowie pomylili terminy - Tusk zdecydował, że poleci sam. Do Marsylii mieli lecieć m.in. wiceprzewodnicząca PO, marszałek Sejmu Ewa Kopacz, szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna i wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk.

Spotkanie Europejskiej Partii Ludowej odbywa się przed rozpoczęciem europejskiego szczytu w Brukseli. W zgromadzeniu ma wziąć udział 17 szefów rządów (w tym prezydent Francji Nicolas Sarkozy i kanclerz Niemiec Angela Merkel), tam gdzie rządzi EPP, a także szefowie trzech unijnych instytucji: Rady, Komisji i Parlamentu. Główny temat spotkania europejskich ludowców to kryzys ekonomiczny.

Szczyt przywódców państw UE w Brukseli rozpocznie się o godz. 19.30.

Oficjalny spot stolicy na Euro 2012. Dlaczego oni latają nad Wisłą? >>

TOK FM PREMIUM