Kalisz: Gdyby Napieralski pozostał szefem SLD, to byłaby kompromitacja

- Grzegorz Napieralski obiecał, że nie będzie kandydował na szefa SLD, gdyby zmienił zdanie to byłaby kompromitacja. Zawsze może ugryźć się w język, ale każdy język ma tylko jeden i powinien go szanować - mówił w RMF FM Ryszard Kalisz.

Napieralski szefem SLD? Kalisz: To byłaby kompromitacja...

- Wciąż mam serce dla lewicy, ale jeżeli SLD nie będzie autentyczna, nie będzie docierać do wyborców, nie będzie służyć obywatelom, to trzeba będzie mieć odwagę podjęcia ważnych decyzji. Każda partia ma swój koniec - mówił Kalisz.

"SLD ma problem z działaniem"

Polityk po raz kolejny przypominał, że jego koncepcja partii przegrała. - Wygrała grupa Napieralskiego. SLD ma problem z działaniem, Napieralski nie potrafił znaleźć drogi do serc wyborców. Teraz mogę tylko powiedzieć: Panowie, skoro tak się bawicie, to ponieście konsekwencje. Nie będę startował w wyborach na szefa SLD, jestem konsekwentny - zapewnia Kalisz. - Na szefa SLD nie wystartuje także Wojciech Olejniczak - twierdzi Kalisz.

Jego zdaniem Platforma chce mieć swój wkład we wniosek o Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry.

- Zastrzega sobie możliwość wpisania czegoś do wniosku. Trwają rozmowy, ale odniosłem wrażenie, że PO jest w sprawie wniosku, na tak - mówi gość radia.

100 najlepszych zdjęć roku agencji Reuters [NIESAMOWITE FOTO] >>

Kto zostanie nowym szefem SLD?

TOK FM PREMIUM