"Spot londyński przydługi i chaotyczny. Nasz nie lepszy" - HGW o spocie ze "zboczeńcem"

Internauci i fachowcy PR bez litości pastwią się nad promującym Warszawę spotem stworzonym na Euro 2012. Tymczasem prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz broniła klipu. - Warszawa wygląda dużo lepiej niż Londyn - mówiła w "Kropce nad i".

- Czy podoba się pani spot, który jest obśmiany przez internautów? - pytała Monika Olejnik - Ten, gdzie mężczyzna goni kobietę. Niektórzy mówią, że ten mężczyzna to jest chyba zboczeniec. Popatrzmy - powiedziała i zaprezentowała fragment spotu.

 

- Scenariusz może jest faktycznie trochę banalny, ale jest piękna Warszawa pokazana. Ja sobie specjalnie obejrzałam spot, który reklamuje Londyn, jeśli chodzi o Olimpiadę i jest on nudny i chaotyczny - skomentowała Gronkiewicz-Waltz.

- Ja się nie zgadzam. Ten spot [londyński - red.] jest piękny, są świetni sportowcy: Beckham, jest Roger Moore, Roger Miller... - oponowała Monika Olejnik.

- Beckham, który się ogląda za tą panią, która tam przechodzi - wytknęła szybko Gronkiewicz-Waltz. - Roger Moore tam się patrzy na taką panią, otwiera walizkę i wyciąga śniadanie. Jednym może się to skojarzyć z drugim śniadaniem, innym jeszcze z czym innym. Już nie będę tutaj pobudzała wyobraźni. Ten spot jest w moim odczuciu nudny, chaotyczny i przydługi - broniła swojego zdania prezydent Warszawy.

- A ten jest lepszy, tak? - zapytała Olejnik.

- Nie, nie jest lepszy, ale ma inne cechy. Bardziej banalny ma scenariusz, natomiast Warszawa dużo lepiej wygląda niż Londyn. Mogę to powiedzieć z całą odpowiedzialnością, bo w Londynie cztery lata mieszkałam - odpowiedziała Gronkiewicz-Waltz.

WATCH DOCS: Prawa człowieka w filmie. Oglądaj dokumenty na TOKFM.pl>>

TOK FM PREMIUM