Ziobro do Komorowskiego: Zwołać Radę Bezpieczeństwa Narodowego

Solidarna Polska domaga się od prezydenta zwołania Rady Bezpieczeństwa Norodowego w związku z ustaleniami szczytu unijnego w Brukseli. Lider ruchu Zbigniew Ziobro oświadczył dziś, że klub Solidarnej Polski sprzeciwia się takim zmianom traktatu unijnego, które łączyłyby się o ograniczeniem suwerenności polskich władz.

Solidarna Polska domaga się od prezydenta zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego w związku z ustaleniami szczytu unijnego w Brukseli. Lider ruchu Zbigniew Ziobro oświadczył, że klub Solidarnej Polski sprzeciwia się takim zmianom traktatu unijnego, które łączyłyby się o ograniczeniem suwerenności polskich władz i przenoszeniu odpowiedzialności na polskich obywateli za kłopoty w innych krajach Unii Europejskiej.

"Decyzje zapadają ponad głowami Polaków"

Chodzi między innymi o to, że Polska nie powinna wydłużać wieku emerytalnego swoich obywateli po to, by dopłacać do emerytur w Grecji i Włoszech. Ziobro mówił, że jest to sprzeczne z konstytucją, a rząd Donalda Tuska narusza co najmniej dobry obyczaj parlamentarny, gdyż nie uzgadnia stanowiska na unijny szczyt z Sejmem.

Europoseł zwrócił uwagę, że rząd powinien skonsultować się z sejmową komisją ds. Unii Europejskiej. - Tymczasem podejmuje tak ważne decyzje ponad głowami Polaków i parlamentarzystów - zauważył europoseł. Zdaniem Ziobry, w związku z tym, że premier nie informuje, jakie naprawdę zapadły decyzje na szczycie, sprawą powinna się zająć Rada Bezpieczeństwa Narodowego.

''Stanowisko Camerona nie do zaakceptowania!" ''Za mało''[PRZYWÓDCY PO SZCZYCIE]>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM