Ziobro i Jurek razem. W przyszłym roku nowe ugrupowanie

Solidarna Polska i Prawica Rzeczpospolitej razem stworzą w przyszłym roku nowe prawicowe ugrupowanie - donosi ?Rzeczpospolita?. - Potrzebne są jeszcze ustalenia techniczne i organizacyjne - mówi członek władz partii Zbigniewa Ziobry.

Nowe ugrupowanie ma powstać na przełomie stycznia i lutego. Będą je tworzyć: Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry oraz Prawica Rzeczypospolitej Marka Jurka. Wtedy ogłoszona zostanie jego nazwa i pokazana strona internetowa.

- Planowaliśmy, że będziemy mogli to ogłosić w pierwszych dniach stycznia. Ale potrzebne są jeszcze ustalenia techniczne, organizacyjne - mówi "Rzeczpospolitej" osoba z władz Solidarnej Polski. Oficjalnie liderzy obu ugrupowań przyznają, że prowadzone są rozmowy o "zacieśnianiu współpracy".

Nie ustalono jeszcze na jakiej zasadzie będzie prowadzona współpraca, czy partie się połączą, czy dojdzie tylko do sojuszu. Pojawia się również różnica zdań, co do włączenia do współpracy partii Polska Jest Najważniejsza. Jurek jest "za", ziobrowcy mają wątpliwości.

- Taki sojusz, jeśli do niego dojdzie, nie stanowi żadnego zagrożenia dla PiS - komentuje dla gazety Jolanta Szczypińska, wiceszefowa klubu tej partii.

Królowie, księżniczki i Radosław Sikorski na bankiecie noblowskim >>

DOSTĘP PREMIUM