"Berliński lizus" "Herr Zalewski" - Kamiński przeprosi?

"Chciał Pan poniżyć mnie poprzez stwierdzenie, iż nie służę Polsce, tylko Niemcom. Pragnął Pan również pokazać swoim wyborcom >wroga<" - napisał w liście do Michała Kamińskiego europoseł PO Paweł Zalewski, podaje "Wprost". Chodzi o określenia "Herr Zalewski" i "berliński lizus", których Kamiński użył wobec europosła na swoim blogu. Teraz Zalewski oczekuje przeprosin i grozi sądem.

Wpis na blogu Kamińskiego pochodzi z kampanii do europarlamentu w 2009 roku. Zalewski wraca do tej sprawy dziś, bo - jak przypomina - Kamiński niedawno skrytykował Jarosława Kaczyńskiego za przedwyborczy atak na Angelę Merkel. Zalewski sugeruje, że były polityk PiS przeszedł jakąś przemianę poglądów.

W liście, do którego dotarł "Wprost" Zalewski pisze: "Nazywając mnie 'Herr Zalewski' i 'berlińskim lizusem', chciał Pan nie tylko poniżyć mnie w oczach elektoratu poprzez stwierdzenie, iż nie służę Polsce, tylko Niemcom. Pragnął Pan również pokazać swoim wyborcom 'wroga'. Osobiście wierzę w możliwość zmiany poglądów. Jednak aby była ona wiarygodna, wymaga wytłumaczenia powodów wyborcom i odniesienia się na nowo do swoich wcześniejszych działań. Oznacza to także, gdy trzeba, dokonania przeprosin. Mimo nadarzającej się okazji nie zrobił Pan tego. Postanowiłem zażądać od Pana satysfakcji. Jednak ważniejsze jest, aby za szkody, jakie uczynił Pan Polsce, przeprosił Pan rodaków. Wzywam Pana, aby wpłacił Pan kwotę 5000 zł na rzecz Fundacji Współpracy Polsko - Niemieckiej. Liczę na Pana honor."

Kamiński, który otrzymał list tydzień temu, nie chce komentować sytuacji. Z kolei Zalewski deklaruje, że poczeka jeszcze tydzień. - Jeśli pan Kamiński wciąż nie będzie miał niczego do powiedzenia, to złożę pozew - powiedział europoseł PO.

Królowie, księżniczki i Radosław Sikorski na bankiecie noblowskim >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM