Prawica razem o nowej wizji UE? Dyskutować będzie PiS, PJN, Solidarna Polska...

PRZEGLĄD PRASY. Politycy centroprawicy chcą przedstawić propozycje dotyczące modelu i funkcjonowania Unii Europejskiej alternatywne wobec proponowanych przez szefa polskiego MSZ Radosława Sikorskiego - czytamy w "Rzeczpospolitej".

W tym celu we wtorek w Warszawie zostanie zorganizowane seminarium "Polska, Europa, przyszłość". Poprowadzi je trzech byłych marszałków Sejmu: Wiesław Chrzanowski, Marek Jurek i Ludwik Dorn, a wezmą w nim udział politycy PiS, PJN, Solidarnej Polski i prawego skrzydła PO oraz kilku publicystów. Chcą w ten sposób pokazać, że w polityce międzynarodowej centroprawica mówi jednym głosem.

- Z Polski popłynął tylko jeden głos na temat kształtu Unii Europejskiej. Głos Radosława Sikorskiego, który opowiedział się za federacyjnym modelem UE. Ktoś, kto ma centroprawicowe poglądy, powinien się zastanowić, czy rzeczywiście jest to jedyne możliwe rozwiązanie - mówi "Rzeczpospolitej" organizator sesji Paweł Kowal, europoseł i szef PJN.

Do udziału w dyskusji zaproszono m.in. eurodeputowanych: Konrada Szymańskiego (PiS), Jacka Kurskiego (SP), Marka Migalskiego (PJN) i Pawła Zalewskiego (PO).

ZOBACZ FILM WATCH DOCS: Ratunku! Mamy geja w klasie

TOK FM PREMIUM