Święta w Sejmie. Nowicka ściska dłoń Nycza, Grabarczyk rozdaje opłatek [FOTO]

Przez cały rok gorąco się spierali i dyskutowali. Dziś, po ostatnim w 2011 roku posiedzeniu Sejmu, posłowie podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia. W uroczystości wzięli udział marszałkowie i wicemarszałkowie obu izb. Podziały partyjne nie miały znaczenia.

Niezależnie od poglądów i przynależności partyjnej, posłowie podzielili się dziś w Sejmie świątecznym opłatkiem i wysłuchali przygotowanego na tę okazję krótkiego przemówienia arcybiskupa Kazimierza Nycza. W sejmowej uroczystości uczestniczyli członkowie prezydium Sejmu i Senatu, w tym m.in. marszałek Sejmu Ewa Kopacz, marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, a także wicemarszałkowie, m.in. Cezary Grabarczyk (PO) i Marek Kuchciński (PiS).

Pax między posły. Opłatek na Wiejskiej

Na Wiejskiej zapanował pokój i świąteczny nastrój. Uczestniczący w uroczystości arcybiskup Nycz serdecznie uścisnął dłoń lewicowej wicemarszałek Wandy Nowickiej z Ruchu Palikota i wicemarszałka Jerzego Wenderlicha z SLD. Nowicka serdecznie uściskała się z marszałek Ewą Kopacz (PO). A były wiceminister infrastruktury Cezary Grabarczyk z szerokim uśmiechem ruszył w dół po schodach z tacą pełną opłatków wprost w tłum posłów.

Teraz parlamentarzystów czekają długie ferie zimowe. Następne posiedzenie Sejmu planowane jest na 11-13 stycznia.

YouTube podsumowuje rok. Oto najpopularniejsze klipy [WIDEO] >>>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM