Ziobro skierował prywatny akt oskarżenia przeciw byłemu prezesowi PZU

Zbigniew Ziobro skierował do sądu prywatny akt oskarżenia przeciwko Jaromirowi Netzlowi - dowiedziało się RMF FM. Szef Solidarnej Polski oskarżył byłego prezesa PZU o zniesławienie w związku z jego wypowiedzią na temat afery gruntowej z 2007 roku.

Sprawa dotyczy afery z 2007 roku, kiedy służby zatrzymały Janusza Kaczmarka, Jaromira Netzla i Konrada Kornatowskiego. Były prezes PZU w grudniu 2010 roku oświadczył, że Zbigniew Ziobro składał w jego wątku fałszywe zeznania przed sejmową komisją śledczą ds. nacisków.

Podczas konfrontacji z byłym ministrem sprawiedliwości wskazał, że choć w 2007 roku miał założony na polecenie Ziobry podsłuch, to w aktach nie ma zapisów ich rozmów telefonicznych, bo "minister, wówczas prokurator generalny, o to zadbał".

- Dopuścił się pan insynuacji przed chwilą i wyciągnę konsekwencje prawne wobec pana - zareagował na to natychmiast Ziobro. - Pan Netzel nie był i nie jest w posiadaniu wiedzy niewygodnej dla mnie - dodał. Mimo to skierowanie prywatnego aktu oskarżenia przeciwko byłemu prezesowi PZU zajęło obecnemu eurodeputowanemu rok - pozew trafił do sądu, według informacji RMF FM, 8 grudnia 2011 roku.

"Jak żyć?" i inne polityczne cytaty roku [ZOBACZ]

TOK FM PREMIUM