''DGP'': Wiceszef MSW odpowiedzialny za policję i bezpieczeństwo na Euro odchodzi z rządu

Podsekretarz stanu w resorcie spraw wewnętrznych Adam Rapacki, który w rządzie Donalda Tuska jest odpowiedzialny za nadzór nad Policją, Strażą Graniczną i BOR-em, rezygnuje ze stanowiska - dowiedział się ?Dziennik Gazeta Prawna?. Sam Rapacki w rozmowie z Radiem ZET nie potwierdził, ale też wprost nie zaprzeczył informacjom o swoim odejściu z resortu.

Według nieoficjalnych informacji "DGP" generał Adam Rapacki swoją decyzję przekazał już najbliższym współpracownikom. Dziennik ocenia, że odejście Rapackiego to nagły i zaskakujący obrót sytuacji gdyż jeszcze do niedawna obserwatorzy zgodnie oceniali, że pozostanie on na swoim stanowisku przynajmniej do mistrzostw Europy w piłce nożnej (Adam Rapacki kieruje pracami Komitetu ds. bezpieczeństwa Euro 2012 - red.)

Rzeczniczka Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Małgorzata Woźniak powiedziała Radiu ZET, że do dziś nie wpłynął żaden oficjalny wniosek w sprawie odwołania Rapackiego - ani od szefa MSW Jacka Cichockiego, ani od samego wiceministra.

Oprócz codziennego nadzoru nad 100-tysięczną policją, 16-tysięczną Strażą Graniczną i Biurem Ochrony Rządu zajmował się właśnie problemami bezpieczeństwa Mistrzostw Europy. Musiało dojść do wyraźnej różnicy zdań między ministrem Jackiem Cichockim a samym generałem Rapackim. Bardzo mało czasu zostało następcy na przejęcie wszystkich zagadnień - ocenia jeden z rozmówców "DGP".

Więcej w "DGP": Sensacyjna zmiana w rządzie. Odchodzi kluczowy polityk >>>

DOSTĘP PREMIUM