Palikot: Arłukowicz to sensat, Tusk go znienawidzi

- Arłukowicz jest sensatem, wpada w panikę, jest zagubiony. Tusk za to go znienawidzi - przewiduje na blogu Janusz Palikot. Wypomina również ministrowi zdrowia, że mieli razem tworzyć centrolewicowe ugrupowanie.

Janusz Palikot na swoim blogu przewiduje rychły koniec kariery Bartosza Arłukowicza. - Objęcie fotela ministra przez Arlukowicza w tym momencie, w kryzysie, w rządzie który nie ma woli zmian, to raczej szybki koniec kariery - tłumaczy.

Według posła Ruchu Palikota, charakter ministra może przeszkadzać premierowi Donaldowi Tuskowi. - Arłukowicz jest sensatem. Szybko wpada w panikę, często zachowuje się jak człowiek całkiem zagubiony. Tuska do będzie wyprowadzało z równowagi, więc go znienawidzi! - twierdzi.

Większa część wpisu to jednak wspomnienie nieudanej współpracy Palikota i Arłukowicza. Mieli razem z Ryszardem Kaliszem stworzyć nowe centrolewicowe ugrupowanie. - Przeżyłem szok jak się dowiedziałem, że przeszedł do PO za stanowisko ministra. Po sześciu miesiącach rozmów i ustaleń, wizyt i planów. Razem z nim do PO poszła nasza strategia! - opisuje Palikot. - Kariera okazała się silniejsza dla niego niż wszystkie te okoliczności - podsumowuje.

Iran próbuje zastraszyć świat. Wielkie manewry marynarki w Zatoce Perskiej >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM