Brudziński: Nie zamieniajmy państwa w WOŚP

- Dogmat o nieomylności i świętości Jurka Owsiaka jest dogmatem heretycko-schizmatycznym - powiedział w RMF FM Joachim Brudziński. Polityk PiS zgadza się z Januszem Wojciechowskim, który chce, by NIK zajął się tymi, którzy pomagają WOŚP. - Nie zamieniajmy państwa w WOŚP - apelował.

- Absolutnie nie uważam, że należy zlikwidować państwo polskie, a ustanowić Jurka Owsiaka jedynym remedium na wszelkie bolączki, które nasz kraj dotykają - powiedział Brudziński - Jesteśmy politykami i nie zamierzamy swojej powinności zamieniać na szopki medialno-charytatywne - tak skomentował.

Tak grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Polityk PiS przyznał, że "docenia, to wszystko, co wiąże się pozytywnie z WOŚP". - Ale na Boga, nie zamieniajmy państwa w WOŚP. Na bolączki Jurek Owsiak, sypie się polski system opieki zdrowotnej, no ale na szczęście mamy Jurka Owsiaka. Będzie powódź, będą wybory prezydenckie, to Jurek Owsiak nam zorganizuje zbiórkę i będzie ratował powodzian. Nie możemy zbudować autostrad, nich Jurek Owsiak zrobi zbiórkę i zbuduje - powiedział Brudziński.

Tusk jest medialną wydmuszką

Według polityka PiS "Jarosław Kaczyński wcześniej, czy później będzie premierem, bo ma dobrą rękę do dobrych ludzi". - Ileż można zachwycać się Tuskiem? Tusk już naprawdę wielu nie zachwyca, a co niektóre media uważają, że jest on dotkniętym przez Boga geniuszem, jak mówił onegdaj Sławomir Nowak. Dla wielu Polaków, w tym dla mnie, tym geniuszem nie jest. Jest medialna wydmuszką.

Według Brudzińskiego Tusk do perfekcji opanował wykorzystywanie mediów do osłony własnej niekompetencji. - A że jest premierem niekompetentnym wystarczy przyjrzeć temu, co dzieje się wokół ustawy refundacyjnej.

Arłukowicz to zderzak Tuska

Polityk PiS uważa, że Bartosz Arłukowicz winny jest grzechu naiwności. - Tak się zachwycił perspektywą bycia ministrem, że zapomniał wół jak cielęciem był. Nie było bardziej krytycznego i ostrego wobec pani minister Kopacz polityka w komisji zdrowia, jak do niedawna Arłukowicz. Kiedy został ministrem zaczął zachwycać się bublem, który do tej pory ostro krytykował - ocenił Brudziński.

- Teraz ma dylemat, bo musi pierwej swój język połknąć, niż przekonać lekarzy do tego, że ta ustawa jest dobra. Według Brudzińskiego Tusk traktuje Arłukowicza jako zderzak.

XX Wielki Finał WOŚP. Zobacz, jak gra Orkiestra z pompą! [ZDJĘCIA] >>>

TOK FM PREMIUM