Kalisz: Zaproszę prokuratorów do Sejmu, by zakończyć konflikt

- Będę prosił obydwu panów na posiedzenie Komisji Sprawiedliwości i będę im sugerował, jakie są uwarunkowania prawne w tej sprawie - zapowiedział w Radiu ZET Ryszard Kalisz. Odnosi się w ten sposób do konfliktu między Prokuratorem Generalnym, a szefem Naczelnej Prokuratury Wojskowej.

Prokuratorzy w Sejmie. Kalisz: Oczekuję Seremeta i Parulskiego, by zakończyć konflikt

Ryszard Kalisz, przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, krytykuje konflikt między Prokuratorem Generalnym Andrzejem Seremetem i szefem Naczelnej Prokuratury Wojskowej Krzysztofem Parulskim. - Nie chcą być razem na komisji. To jest jakaś paranoja dla mnie. W państwie praworządnym nie powinno się zdarzyć - powiedział.

Kalisz wskazuje, że ruch w tej sprawie powinien wykonać Seremet. - Pan Prokurator Generalny jest szefem Krzysztofa Paraluskiego. W jego ręku leży inicjatywa decyzji personalnej. Ma taką możliwość - musi zasięgnąć opinii ministra narodowej, ministra sprawiedliwości i wtedy wystąpić do prezydenta o zmianę na tym stanowisku. Szczególnie jeżeli uważa, że naczelny prokurator wojskowy wypowiedział mu posłuszeństwo - stwierdził w Radiu ZET.

Poseł SLD zapowiedział, że w przyszłym tygodniu wspólnie z szefem sejmowej Komisji Obrony Narodowej - Stefanem Niesołowskim z PO - spróbują rozwiązać "tę sytuację". - Ja oczekuję, że prokuratura podejmie kroki prawne. Jeśli nie, to ja będę prosił obydwu panów na posiedzenie komisji i będę im sugerował, jakie są uwarunkowania prawne w tej sprawie - powiedział Kalisz.

Prokurator wojskowy postrzelił się podczas konferencji prasowej >>

DOSTĘP PREMIUM