''Broń w debacie publicznej to szantaż'' [KOMENTARZ]

- To smutne, że ktoś używa w debacie na ważny temat takiego argumentu. Sięga po broń. Dla mnie jest to niedopuszczalne - mówi w TOK FM Agata Nowakowska z ?Gazety Wyborczej?.

- To smutne, że ktoś używa w debacie na ważny temat takiego argumentu, że sięga po broń. Dla mnie jest to niedopuszczalne - mówiła. - To szantaż, który prok. Przybył usiłował zastosować w tej dyskusji - dodała.

- Nie zgadzam się na szantaż. Nie chce w ten sposób rozmawiać o tym, czy prokuratorzy mieli prawo znać treść sms-ów czy nie. Nie zgadzam się na to, by osoba, która jest zwierzchnikiem prok. Przybyła, powiedziała, że postępował etycznie, że bronił honoru żołnierza - mówiła Agata Nowakowska z "Gazety Wyborczej", komentując słowa zwierzchnika prok. Przybyła, gen. Krzysztofa Parulskiego.

Nagłośnienie sprawy prokuratury

Podobny watek poruszył dziś Adam Hofman z PiS. - Wydaje się, że to samookaleczenie czy strzał do siebie, miał - a jest też taka hipoteza - nagłośnić sprawę - stwierdził Adam Hofman w TOK FM. - Rzeczywiście w jego [płk. Przybyła - red.] oświadczeniu pojawiają się różne tezy. Moim zdaniem trzeba potraktować to jako całość - podkreślał polityk PiS. W jego opinii sytuacja w prokuraturze wojskowej zmusza do zastanowienia, czy nie powinno się jej włączyć do prokuratury cywilnej, podległej bezpośrednio prokuratorowi generalnemu.

Jednym z wątków wczorajszego oświadczenia płk. Przybyła była niezgoda na likwidację prokuratury wojskowej. Prokurator mówił: "Proponowane przejście prokuratorów wojskowych do cywilnych struktur prokuratury jest rozwiązaniem nieprawidłowym. Sprawy karne dotyczące wojska rozmyją się w setkach innych i nie będzie już możliwości prowadzenia śledztw z taką dokładnością i skrupulatnością jak dotychczas. Jako Prokuratorzy Wojskowi prosimy o poszerzenie kompetencji, umożliwiającej nam ściganie wszystkich przestępstw popełnianych na szkodę Wojska Polskiego. To rozwiąże problem równomiernego obciążenia sprawami z Prokuratorami Powszechnymi".

PRZECZYTAJ CAŁE OŚWIADCZENIE PRZYBYŁA >>>

Ruch Palikota w sprawie płk. Przybyła domaga się powołania komisji śledczej twierdząc, że postrzelenie się to gest rozpaczy wobec korupcji w armii. - Nie byłbym zdziwiony, gdyby argument był prawdziwy - komentował to w TOK FM Hofman. - Z drugiej strony żadnych rewelacji czy spektakularnych zatrzymań nie słyszałem, dlatego jak pan płk. Przybył mówi o ujawnieniu wielkich nadużyć, to nie pamiętam takich spektakularnych akcji. Być może jest to tylko próba zatrzymania tego, co już nieuniknione, czyli likwidacji prokuratury wojskowej - podsumował poseł PiS.

Prokurator wojskowy postrzelił się podczas konferencji prasowej >>

TOK FM PREMIUM