Kto za Parulskiego? Jest nazwisko nowego szefa Prokuratury Wojskowej

Kandydatem na stanowisko naczelnego prokuratora wojskowego jest płk Jerzy Artymiak - informuje radio RMF FM. To zastępca dotychczasowego szefa Prokuratury Wojskowej, Krzysztofa Parulskiego. Dziś prokurator generalny Andrzej Seremet złożył wniosek o dymisję Parulskiego.

Tusk o konflikcie Parulski-Seremet: Lojalnosć między szefem, a podwładnym to podstawa

Andrzej Seremet już wie, kogo chce mieć na stanowisku szefa Prokuratury Wojskowej. Złożył dziś wniosek o dymisję Krzysztofa Parulskiego , dotychczasowego szefa NPW, z powodu publicznej krytyki własnej osoby przez Parulskiego na konferencji prasowej. Jak nieoficjalnie dowiedziało się RMF FM , Seremet ma już następcę swojego adwersarza. To pułkownik Jerzy Artymiak, który jest w tej chwili zastępcą Krzysztofa Parulskiego.

Nowy szef NPW będzie miał dobre relacje z MON

To kandydatura, która spodoba się ministrowi obrony narodowej Tomaszowi Siemoniakowi. To on powołał Artymiaka na stanowisko zastępcy naczelnego prokuratura wojskowego. Płk Artymiak znalazł się w naczelnej prokuraturze wojskowej za czasów, gdy szefem resortu sprawiedliwości był Zbigniew Ćwiąkalski. Jak twierdzą źródła RMF FM w prokuraturze - trudno będzie znaleźć coś negatywnego w przebiegu dotychczasowej kariery Artymiaka.

Próba samobójcza płk. Mikołaja Przybyła

Kwestia ewentualnego odwołania Parulskiego pojawiła się po próbie samobójczej płk. Mikołaja Przybyła. Prokurator wojskowy postrzelił się w przerwie konferencji prasowej dotyczącej śledztwa w sprawie przecieków ze śledztwa smoleńskiego. W trakcie tej konferencji płk Przybył zapewniał, że nie złamał prawa , nadzorując to śledztwo. Protestował też przeciw planom likwidacji prokuratury wojskowej. Tego samego dnia, również na konferencji prasowej, Krzysztof Parulski uznał zlecenie przez Prokuratora Generalnego analizy działań prokuratury wojskowej ws. przecieków ze śledztwa smoleńskiego za niestosowne, a upublicznienie przez Andrzeja Seremeta wniosku analizy, zanim poznała ją NPW, za nieetyczne.

Konflikt między prokuraturami. Parulski: Popieram tezy płk. Przybyła. Seremet: Nie zgadzam się z nimi

Prokurator wojskowy postrzelił się podczas konferencji prasowej >>

DOSTĘP PREMIUM