W sektorze z kokpitem TU-154M znaleziono 13 ciał

W sektorze pierwszym, gdzie rozbił się kokpit prezydenckiego samolotu znaleziono łącznie 13 ciał i fragmentów ciał - donosi ?Wprost?.

Informację "Wprost" potwierdził rzecznik prokuratury, badającej katastrofę płk. Zbigniew Rzepa. "Ciało gen. Andrzeja Błasika zostało znalezione w sektorze pierwszym (czyli tu, gdzie był kokpit - red.). W sektorze tym znaleziono także dwanaście ciał i fragmentów ciał innych ofiar katastrofy" - napisał tygodnikowi.

- Trzynaście osób nawet fizycznie nie zmieściłoby się w kabinie. Jedyne logiczne wytłuczenie jest takie, że drzwi do kokpitu były cały czas otwarte i po zderzeniu z ziemią część ciał po prostu trafiła w okolice kokpitu - mówi tygodnikowi mec. Bartosz Kownacki, pełnomocnik wdowy po gen. Błasiku.

Informacja ta nie zgadza się z ciągiem przyczynowo-skutkowym przedstawionym przez Jerzego Millera. Twierdził, że znalezienie ciała gen. Błasika w kokpicie stanowi dowód na to, że był on tam aż do chwili katastrofy. Miała to być również podstawa do przypisania mu słów w stenogramie opracowanym przez komisję Millera.

Przeczytaj polskie zapisy rozmów z Tu-154M TUTAJ >>>

TOK FM PREMIUM