Dorn w zarządzie ziobrystów

PRZEGLĄD PRASY. Ludwik Dorn zasiądzie we władzach Solidarnej Polski, a Radą Programową ugrupowania pokieruje Tadeusz Cymański - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Gazeta wyjaśnia, że Solidarna Polska wybrała władze, które mają kierować ugrupowaniem do kongresu założycielskiego nowej partii.

Jak czytamy - ich skład może sugerować, że w programie gospodarczym partia skręci w lewo. Na czele nowego ugrupowania stanął europoseł Zbigniew Ziobro. W dziewięcioosobowym zarządzie znalazł się poseł Ludwik Dorn, jeszcze kilka lat temu określany mianem "trzeciego bliźniaka" z racji wieloletniej ścisłej współpracy z braćmi Kaczyńskimi. - Rzeczywiście jestem w zarządzie SP, ale jako doradca - mówi "Rzeczpospolitej" Ludwik Dorn.

Rodząca się partia wybrała też Radę Polityczną tworzoną przez jej 20 posłów i szefów okręgów. Ma ona odpowiadać za wyznaczanie kierunków aktywności ugrupowania.

Dzisiaj Solidarna Polska chce z kolei wybrać Radę Programową odpowiedzialną za przygotowanie propozycji programowych. Na jej czele stanie europoseł Tadeusz Cymański.

Prawybory prezydenckie Republikanów rozstrzygną się w Karolinie Południowej? >>

TOK FM PREMIUM