Atak hakerów Polish Underground: "Baśka" na stronie premiera [WIDEO]

Hakerzy z grupy Anonymous ogłosili wstrzymanie ataków w oczekiwaniu na wyniki rozmowy premiera Donalda Tuska z ministrami Michałem Bonim, Radosławem Sikorskim i Bogdanem Zdrojewskim. Tymczasem stronę internetową Kancelarii Premiera zaatakowali polscy hakerzy z grupy Polish Underground.

Na górze strony Kancelarii Premiera umieszczono nagranie z serwisu YouTube ze słynną panią Baśką z "Baśka blog". Hakerzy zamieścili też dotychczasowy login i hasło do serwisu - odpowiednio "admin" i "admin1".

Baśka blog: Panie premierze przejmujemy

Grupa Polish Underground odżegnuje się od Anonymous i określa ich mianem "dzieci, które chciały pobawić się w hakerów". Jednocześnie o swoim ataku pisze jako "nieskrępowanym głosie przeciw ustawie ACTA".

"Internetu nam cenzurować nie będziecie! Praw człowieka nie odbierzecie. Chyba, że chcecie abyśmy pokazali swoją prawdziwą siłę ;-) POLISH UNDERGROUND POZDRAWIA SERDECZNIE :)" - napisano na stronie (pisownia oryginalna - red.).

Zamieszczony przez hakerów wpis "Donald Tusk jest zły" pojawia się także po wpisaniu w wyszukiwarkę Google słowa "premier".

CIR: Serwis będzie przeniesiony na inny serwer

CIR wydał komunikat ws. zhakowania sgtorny. "Dzisiaj rano podmieniona została treść serwisu internetowego www.kprm.gov.pl. W związku z zaistniałą sytuacją serwer, na którym znajdował się serwis, został wyłączony i zabezpieczony. Wyjaśnieniem sprawy zajmują się odpowiednie służby. Serwis www.kprm.gov.pl przeniesiony zostanie na inny serwer jeszcze dziś" - napisano.

Dziś spotkanie ws. ACTA

Nowe ustawy ACTA i SOPA wywołują od kilku dni wściekłość na całym świecie. Nazwę ACTA można przetłumaczyć jako "porozumienie przeciw obrotowi podróbkami", dotyczy jednak ochrony własności intelektualnej w ogóle, również w internecie. Zdaniem obrońców swobód w internecie może prowadzić to do blokowania różnych treści i cenzury w imię walki z piractwem. Przeciw ich wprowadzeniu protestowała m.in. angielska Wikipedia.

Polska ma podpisać ACTA 26 stycznia w Tokio. Premier nie podpisał jednak jeszcze upoważnienia do podpisania tego dokumentu. Dziś odbędzie się spotkanie w sprawie kontrowersyjnych ustaw z udziałem premiera Tuska, ministra cyfryzacji Michała Boniego, ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego i szefa MSZ Radosława Sikorskiego.

Na ostateczną decyzję polskiego rządu wpłyną zapewne ataki hakerów z grupy Anonymous, którzy w sobotę i niedzielę zablokowali dostęp do stron rządowych.

Włamanie! Skandal! Burza komentarzy po atakach Anonymous [WIDEO]>>

 

Zobacz, jak internet kpi z SOPA i ACTA >>