Migalski: Posłowie nie wiedzą za czym głosują. Glosowałem za ACTA

"Dzisiaj rano dowiedziałem się, że głosowałem za ACTA. Serio. I nie mam zamiaru się tego wypierać. Czy wiedziałem, za czym głosuję? Nie. Czy zawsze wiem, za czym głosuję? Rzadko. Czy inni posłowie i europosłowie wiedzą więcej? Nie" - napisał na swoim blogu europoseł Marek Migalski .

Według Migalskiego "ilość aktów prawnych jest tak duża, że normalny poseł nie jest w stanie zorientować się, o czym decyduje". - Mamy do czynienia z zalewem ustaw, uchwał i rezolucji i nie ma szans, żeby jeden deputowany był w stanie zorientować się, co jest przedmiotem głosowania, w którym bierze udział - napisał na swoim blogu .

"Polityk musi bywać"

Polityk PJN tłumaczy jak to się odbywa: "Nad dokumentem pracuje też jakiś asystent, staffer czy pracownik klubu i to on zazwyczaj ma najpełniejszą wiedzę na temat owego projektu". Polityk według Migalskiego "musi bywać w mediach, musi jechać do swojego okręgu wyborczego, musi knuć w swojej partii, żeby go "koledzy" partyjni nie obeszli z lewa i z prawa. Polityk więc zajmuje się polityką".

"To kryzys współczesnej demokracji"

Migalski szczerze wyznaje: "Dlatego można nazywać nas nieukami i leniami, można wieszać na nas psy, można uznać nas za klasę zbędną, ale należy przyjąć do wiadomości, że 90 proc. posłów w 90 proc. przypadków nie ma najmniejszego pojęcia o tym, nad czym głosuje. To więcej mówi o współczesnej demokracji". I kończy refleksją: "Sprowadzenie parlamentarzystów do roli bezmyślnej i bezrefleksyjnej maszynki do głosowania jest zaledwie jednym, i w dodatku nie najważniejszym, przejawem kryzysu współczesnej demokracji".

Migalski był za ACTA, Kaczyński przeprasza

Marek Migalski w listopadzie 2010, kiedy Parlament Europejski glosował nad ACTA, był jeszcze posłem PiS. Wtedy był przeciw rezolucji potępiającej tryb pracy nad ACTA, czyli de facto głosowała za ACTA. takie samo zdanie mieli inni europosłowie PiS, a także PO i PSL. Przeciw ACTA głosowali posłowie SLD i UP.

Dziś Jarosław Kaczyński tłumaczył, że choć posłowie PiS poparli ACTA w europarlamencie. to był to błąd - Ale ostateczna decyzja Parlamentu Europejskiego jest jeszcze przed nami. To była tylko rezolucja. Przyznaję się do błędu, - powiedział. ACTA - zobacz kto jak głosował >>

Najlepsze POLSKIE memy o ACTA. "ACTA wie, że paczysz" [ZOBACZ] >>

DOSTĘP PREMIUM